Działanie na rzecz osób z niepełnosprawności

Blog człowieka króry mimo swej niepełnosprawności, jest aktywny i stara się żyć, pełnią życia.

Działanie na rzecz osób z niepełnosprawności

Od Kilku lat działam na rzecz osób z niepełnosprawnością. W ostatnim czasie piszę też artykuły dla jednego z portali. Opisuje w nich, zmiany które następują na przestrzeni czasu. Pisałem o Strategii na rzecz osób niepełnosprawnych, opisałem jak wyglądała edukacja osób niepełnosprawnych na początku lat 90-tych, kiedy to zaczynałem swoją edukację. Napisałem też o tym jakie problemy napotykam w wydawałoby się prostej czynności jak robienie zakupów.


W ostatnim swoim artykule opisałem swoje doświadczenia zawodowe. Nie muszę chyba nikomu mówić że sytuacja na rynku pracy, osób z niepełnosprawnością nie jest różowa. Działania zmierzające do samodzielnego życia, nie mogą pominąć tak ważnego tematu jakim jest praca. Chcąc być samodzielnym trzeba też mieć za co się utrzymać. Dlatego podjąłem ten temat, im więcej osób będzie o tym mówić tym łatwiej będzie nas usłyszeć. Wielu z nas ma podobne doświadczenia, czasem wydaje się że mówimy w kółko to samo. Jednak nie jest to już temat poruszany temat przez jedną osobę. jest problem społeczny ON chcących żyć niezależnie, samodzielnie Nie jest to już problem, jednostkowy, odosobniony, jest to problem który dotyczy dużej części z nas. Zachęcam wszystkich którzy mają swoje doświadczenia zawodowe, do opisywania do pokazywania problemów z jakimi się borykamy. Tylko wtedy możemy liczyć na to że, coś się zmieni na lepsze.

Działanie na na rzecz osób z niepełnosprawnością – pierwszy wywiad

Kontynuując podjęty temat pracy, w dniu wczorajszym przeprowadziłem swój pierwszy wywiad w który to jak pytałem mojego gościa o problemy z zatrudnieniem OzN. Zaprosiłem do rozmowy osobę która będą sama osoba z niepełnosprawnością, zajmuje się rekrutacją, osób z niepełnosprawnością. Chciałem pokazać jak to wygląda od drugiej strony. W ciekawej rozmowie poruszamy temat zatrudnienia, ale do strony pracodawców. Staramy się odpowiedzieć na pytanie dlaczego zatrudnienie osób z niepełnosprawnością jest na tak niskim poziomie. Czy to problem jest w nas samych. Czy problem jest po stronie pracodawców, czy może różnych pośredników. Omawiamy patologie systemu, dlaczego zatrudnienie osób z niepełnosprawnością jest na poziomie około 25%, mimo sporych nakładów finansowych na ten cel.

Artykuł ukaże się pewnie pod koniec tego tygodnia. Jak tylko uda mi się przepisać całą naszą rozmowę. Tekst na pewno ukarze się też na moim Fanpage gdzie dalej będzie udostępniamy na grupach OzN. By jak najwięcej osób mogło się do niego odnieść. Być może też zachęci to innych do podzielenia się swoją opinia doświadczeniem.