O mnie

Blog człowieka króry mimo swej niepełnosprawności, jest aktywny i stara się żyć, pełnią życia.

Marek Pedziński

urodziłem się  23.11.1985 roku w Bydgoszczy. Od urodzenia poruszam się na wózku inwalidzkim, mimo tego staram się żyć aktywnie. Poruszanie się na wózku niesie za sobą wiele ograniczeń, jednak skupiam się na swoich możliwościach nie ograniczeniach . Dzięki czemu realizuje swoje cele.

W czasie liceum, trenowałem podnoszenie sztangi leżąc. Z licznymi sukcesami startowałem w ogólnopolskich zawodach w tym w mistrzostwach Polski. Miałem też zaszczyt reprezentować nasz kraj w młodzieżowej reprezentacji, w drużynowych zawodach we Francji. Dzięki zaangażowaniu w sport, poznałem wielu ciekawych ludzi oraz zwiedziłem wiele pięknych miejsc. Sport dostarczył wielu emocji, satysfakcji, oraz miłych wspomnień. Niestety sport osób niepełnosprawnych nie pozwala na samodzielne utrzymanie.

Ukończyłem studia na kierunku ekonomicznym. Już w trakcie studiów, zająłem się pracą zawodową. W swojej karierze zawodowej zajmowałem różne stanowiska. Byłem również pracownikiem rekrutacji, w firmie która zatrudniała osoby z niepełnosprawnością, co pozwoliło mi poznać problematykę zatrudnienia OzN od drugiej strony. W pracy zdobywam cenne doświadczenie które wykorzystuje w różnych sytuacjach

Od kilku lat działam aktywnie na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością. Poruszam różne tematy, piszą artykuły dla jednego z portali. Ocenie też jestem członkiem, Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy. W Radzie poruszam różne tematy. Działam aby moje rodzinne miasto było jak najbardziej przyjazne osobą z różną niepełnosprawnością. Choć Rada ma charakter opiniodawczo-doradczym, liczę iż stanowisko Rady pomoże władzom naszego miasta osiągnąć ten cel.

Na blogu poruszam tematy związane z niepełnosprawnością. Opisuje zarówno swoje działania, dzielę się refleksją dotyczącą realiów w jakich funkcjonujemy, jaki i zmiany jakie następują. Opisuje trudności jakie musi pokonać w codziennym życiu, osoba poruszająca się na wózku. Pokazuję iż mimo swojej niepełnosprawności mogę i chcę żyć aktywnie.

Liczę iż swoim działaniem przyczynie się do pozytywnych zmian, zarówno tych dotyczących przestrzeni publicznej jak i indywidualnych. Mam nadzieję iż ten blog zainspiruje innych do satysfakcjonującego samodzielnego i aktywnego życia. Zapraszam wszystkie osoby chętne do kontaktu i współpracy na rzecz środowiska OzN. Każdy głos jest ważny. Im więcej osób porusza ważne dla nas tematy, problemy – tym łatwiej będzie nam być usłyszanym i co ułatwi rozwiązywanie naszych problemów.

Serdecznie pozdrawiam
Marek Pedziński.