Asystent zdrowienia- zapowiedź

Blog człowieka króry mimo swej niepełnosprawności, jest aktywny i stara się żyć, pełnią życia.

Asystent zdrowienia- zapowiedź

asystent zdrowienia

Dłuższy czas nic nie pisałem dlatego postanowiłem podzielić się z wami na temat swoich działań. Upał jaki zapanował nad Wisłą daje się we znaki i utrudnia możliwości działania. Jednak internet umożliwia kontakt z dowolnego miejsca. Zaowocowało to ciekawą rozmową z asystentem zdrowienia. a także z trenerem przyszłych asystentów.

Kim jest asystent zdrowienia?

Asystent zdrowienia to, tak zwany ekspert przez doświadczenie. To człowiek który sam przeszedł, pewien kryzys psychiczny. Przeszedł proces leczenia. Poprzez swoje doświadczenie wie jak się czują osoby w trakcie leczenia. Z doświadczenia też wie jakie problemy napotyka osoba, która potrzebuje pomocy psychiatry. Wie jak reaguje społeczeństwo i jak wpływa to na proces leczenia. Zna to od środka, nie z teorii. Sam przeszedł tą drogę i wygrał ze swoimi problemami. Teraz swoim doświadczeniem pomaga innym wyjść z kryzysu. Nie tylko pomaga osobom które mają problemy, ale także pomaga im zostać asystentami, prowadzi i doradza innym w prowadzeniu grup samopomocowych. Tak by w przyszłości z pomocy asystenta mogło skorzystać jak najwięcej osób potrzebujących.

Asystent zdrowienia – wywiad

Mateusz Biernat bo o nim mowa, prowadził szkolenie pod tytułem „po drugiej stronie dnia”. Byłem pod wielkim wrażeniem jego wiedzy oraz sposobu prowadzenia zajęć. Udało mi się nawiązać i utrzymać z nim kontakt. Namówiłem również do wywiadu. Jest pionierem jeśli chodzi o zawód asystenta. Ekspert europejski w zakresie zdrowia psychicznego, trener asystentów zdrowienia…. Trudno wymienić wszystkie działania które podejmuje Mateusz.
W wywiadzie chciałbym, przybliżyć zakres jego pracy w zakresie asystenta zdrowienia, jak i przybliżyć jego sylwetkę. Jak sam mówił „Bardziej znają mnie w Europie niż w Polsce.” będzie to mój drugi wywiad (pierwszy dotyczył zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.). Mateusz jest osobą bardzo zapracowana, więc pewnie będę musiał trochę poczekać aż znajdzie chwilę by mieć ze mną porozmawiać.

Gdzie ukaże się wywiad?

Każdy kto czytał, mój wpis dotyczący pierwszego wywiadu dobrze wie że, co jakiś czas pisze na temat OzN, na różne tematy, zarówno dzieląc się wiedzą jak i doświadczeniem. Moje artykuły ukazują się w portalu nasz Kraków. Dobrze się to składa ponieważ mój obecny rozmówca również jest z Krakowa. Jeśli chodzi o czas ukazania się wywiadu, to tak jak pisałem kilka wersów wyżej. Mateusz jest dość zapracowany. Jednak mam nadzieję że uda się przeprowadzić rozmowę oraz opublikować wywiad jeszcze w te wakacje.